Jdi na obsah Jdi na menu
 

Historie

Chata Hubert byla postavena  uprostřed lesa jako součást panství a příslušnosti k hradu Helfštýn pro panského myslivce za účelem lepšího dohledu nad hospodařením v lese a pro snazší kontrolu dění v lese  před  více jak 250 lety. 

p1020822.jpg

Budova byla kamenná přízemní se sedlovou střechou, v dispozici 1 obytná místnost s pecí, 1 místnost jako chlívek, 1 chodba a pod ní malý sklípek se studánkou. 

V posledním století byla chata porůznu udržována před zřícením.

 V 80. letech minulého století se chata dočkala velké renovace a nově  byla přistavena jednací místnost s kotelnou a skladem. V chatě provozované Lesy s.o. se pak odehrávaly  podnikové školení a oslavy.

p1040406.jpg

Později  byla  hojně využívána i k mysliveckým, kynologickým a kulturním akcím. V průčelí byla zdobena obrazem sv. Huberta namalovaném na plechovém  podkladě, ten však  byl vandaly ukraden.  

Po roce 1990 přešla chata do rukou soukromé firmy a byla dlouhodobě pronajata mysliveckému sdružení.

Na jaře roku 2013 byla chata odkoupena novým majitelem. Do dubna roku 2014 prošla chata Hubert rozsáhlou  rekonstrukcí  a modernizací do nynější podoby.  

V průčelí je  chata  vyzdobena dřevěným reliéfem sv. Huberta,  který byl vyřezán z lipového dřeva v řezbářské škole v Tovačově.